CAŁOROCZNY OŚRODEK WYPOCZYNKOWY
mleczarz-ocypel.pl

Masaż

Treatment / masaż JIVAKA
Jivaka: w pierwszej linii zajmuje się ciałem, ponieważ z jego stanu daje się bezpośrednio wyciągnąć niezafałszowane wnioski o obecnej sytuacji mentalnej. Co prawda umysł jest bezsprzecznie kowalem własnego szczęścia, jednak w swojej esencji jest nieuchwytny. Za to ciało, w dosłownym tego słowa znaczeniu – jest.
Działa integralnie. Oznacza to, że ta metoda porusza wszystkie cechy osobowości. Techniki pracy w ramach Jivaka Body & Mind służą odkryciu, ożywieniu i przezwyciężeniu cielesnych jak i umysłowych przeszkód i blokad. Niektórymi przykładami używanych technik są trening świadomego oddychania i medytacja. W ramach pracy z ciałem – aktywne odprężenie mięśni, stymulacja bilateralna ciała i reaktywacja tzw. kanałów energii.

Czym jest zabieg?
Nie jest to pospolite doświadczenie fizyczne, zwykły ruch dla zdrowia, lecz złożona praktyka duchowa i energetyczna.
Jivaka jest masażem całkowitym, kompletnym, skupiającym różne techniki i sztuki pokrewne, takie jak:
– uciskanie mięśni, spotykane w masażach dla sportowców,
– rozciąganie i naciąganie mięśni oraz ścięgien,
– obracanie stawów i delikatne poprawianie ich sprawności, podobne do tego, jakie się stosuje w kręgarstwie,
– uciskanie linii energetycznych i punktów, które wykorzystywane są także w akupresurze,
– stosowanie różnych technik z użyciem kciuków, dłoni, łokci i kolan,
– dokładny masaż wszystkich części ciała, w tym także twarzy, ale z wyłączeniem okolicy genitaliów.
Podsumowując, Jivaka, ciągle jeszcze mało znany i rozpowszechniony na Zachodzie, może z czasem zająć pierwsze miejsce wśród masaży proponowanych dzisiaj. Skupia w sobie różne aspekty innych technik, a jednocześnie wyróżnia się własnymi cechami charakterystycznymi, dzięki czemu jest oryginalny i skuteczny.
Dwa i pół tysiąca lat doświadczeń poskutkowało wyłonieniem cech najistotniejszych, które są bez przerwy udoskonalane. Dzięki temu techniki stają się ponadczasowe oraz bardzo skuteczne.

Korzyści z masażu:
Ponieważ systematyczna praca z ciałem i umysłem sprawia, że pojawia się większa otwartość, zaleca się spotkania cykliczne. Pozwala to osiągnąć głębokie efekty terapeutyczne.
Do najważniejszych korzyści z masażu należą:
u pacjenta:
– Głęboki relaks i odprężenie
– Uwolnienie od napięć i stresów
– Uczucie przypływu energii, bycia w formie
– Pomoc w odstawieniu niektórych leków, zwłaszcza uspokajających i nasennych
– Dobre samopoczucie
– Poprawa kondycji fizycznej, giętkości i elastyczności
– Uwolnienie mięśni od kwasu mlekowego, zalegającego po większym wysiłku fizycznym
– Stymulacja narządów wewnętrznych
– Przeciwdziałanie zanikowi mięśni
– Regulacja stanu energetycznego ciała, skutkująca wzrostem odporności na choroby i wzmocnieniem układu immunologicznego
– Doskonalenie komunikacji z innymi ludźmi, większa wiara w siebie
– Pod względem terapeutycznym − pomoc w różnych kłopotach zdrowotnych, bólach kości i ścięgien, lumbago, kręgosłupa i stawów, w nerwicach, bezsenności, niepokojach, depresji, w problemach trawiennych, alergiach, chorobach ginekologicznych, przy nieregularnym miesiączkowaniu.
Czas trwania:
Treatment: Jivaka Body & Mind:Pełna sesja 3h
Treatment: Jivaka Body & Mind:1/5h

Masaż stóp:
Leczniczy masaż stanowiący połączenie akupresury i ajurwedy, obejmuje m.in. masaż podeszwy, grzbietu stopy, palców, kostek. Poprzez działanie na strefy refleksologiczne stóp masaż wspomaga odtruwanie organizmu z toksyn, poprawia sen, usuwa uczucie „ciężkich nóg”. Czas trwania 30 min.

Masaż nóg:
Masując kanały energetyczne w nogach i zlokalizowane na nich punkty przywraca się równowagę energetyczna. Zapobiega chorobom cywilizacyjnym, chorobom serca i układu krwionośnego, obrzękom limfatycznym nóg, reumatyzmowi, żylakom, bólom głowy. Wspomaga odtruwanie organizmu z toksyn, poprawia sen, usuwa uczucie zmęczonych „ciężkich nóg”. Pomaga odreagować codzienne stresy. Czas trwania 1h

Masaż pleców:
W pozycji siedzącej, leżącej na brzuchu, lub na boku. W pozycji dostosowanej do indywidualnych potrzeb Pacjenta.
Masaż ten jest połączeniem różnych technik, mający ma na celu eliminowanie bólów w różnych częściach kręgosłupa. Oprócz korzystnego wpływu na kręgosłup, redukuje przykurcze i napięcie odczuwane na karku, szyi, ramionach, czy też w odcinku lędźwiowym. Zabieg zalecany nie tylko w razie bólu. Jest to doskonały relaks i ulga dla wszystkich znerwicowanych i zapracowanych. Masaż jest przeznaczony szczególnie dla osób prowadzących siedzący tryb życia i odczuwających chroniczne zmęczenie oraz bóle pleców. Czas trwania 1h

Masaż: bierna joga.
Stanowi połączenie akupresury oraz elementów jogi pasywnej, wykonywany jest na umiarkowanie twardym materacu. Masażysta za pomocą swojego ciała używając dłoni, palców, kolan, łokci, przedramion, a także stóp stosuje różne techniki uciskowe i wyciągające. Osoba masowana pozostaje w niekrępującym ruchów ubraniu. Czas trwania 1h

Masaż Tajski w pozycji siedzącej:
– tradycyjny masaż tajski – to jedyna w swoim rodzaju, starożytna metoda terapii, łącząca w sobie elementy jogi, akupresury i refleksologii. Dzięki temu niezwykłemu połączeniu, masaż w sposób holistyczny poprawia kondycję fizyczną, emocjonalną i intelektualną.
Czas trwania 1h

Masaż YUMEIHO®
Twórcą japońskiej metody YUMEIHO jest dr Saionji Masayuki.
Metoda ta, oparta na spostrzeżeniu, iż kości miednicy u człowieka to „fundament”, a wyrastający z niej kręgosłup to „filar”, na którym wznosi się konstrukcja całego ciała. Teoria YUMEIHO mówi, że wiele trapiących nas schorzeń kręgosłupa bierze swój początek w asymetrycznym ułożeniu kości miednicy. Asymetria taka powoduje zakłócenie położenia środka ciężkości ciała człowieka, a to z kolei – nieprawidłową pracę kręgosłupa, stawów i mięśni. Taki stan doprowadza w końcu do degeneracji stawów, trwałego napięcia lub osłabienia odpowiednich grup mięśni. Występują przy tym często schorzenia narządów wewnętrznych.

Zabieg trwa ok. 40 min, w przypadku dzieci 20 min i jest bezbolesny.
Terapia Yumeiho skutecznie likwiduje np.:
– skrzywienia boczne kręgosłupa (szczególnie dobre efekty osiąga się u dzieci)
– bóle kręgosłupa, stawów, menstruacyjne
– dyskopatie
– migreny
– asymetrie układu kostnego i mięśniowego

Stosowanie terapii YUMEIHO® wymaga odpowiednich certyfikatów wydanych przez Instytut Prewencji Medycznej w Tokio.
Czas trwania 45 min

Wszystkie masaże:
Wykonywane są na specjalnej macie leżącej na podłodze.
Pacjent ubrany jest w wygodny strój sportowy.
Nie powinien jeść 2 godziny przed sesją.
Masaż wykonywany jest w spokojnym otoczeniu ciszy i bez osób trzecich.
Wszystkie masaże to zabiegi tzw.: suche (terapeuta nie używa olejków).

SEMINARIUM „C.M.D”
Intensywny Trening Uwalniający
Cranio mandibular dysfunction (dysfunkcja czaszkowo – szczękowa), w skrócie CMD oznacza szeroki zespół objawów, które wychodzą na jaw głownie poprzez nocne zgrzytanie zębami. Dodatkowo inne symptomy to silne bóle głowy, problemy z plecami, szum uszny, bolesne napięcia w głowie, szyi, plecach jak również trudności z zasypianiem.
Tak zwany Intensywny Trening Uwalniający skupia się na neutralizacji czynników, które przede wszystkim odpowiedzialne są za cały kompleks symptomów CMD – głownie nierozwiązane wrażenia pozostałe po doświadczeniach z przeszłości, które zwyczajnie zderzają się z aktualnymi konfliktami.

Wszystkie masaże prowadzi Pan Krzysztof Szabat – znany i doceniany specjalista w  swojej dziedzinie. www.jivaka.pl